PSG e do Icardin, ja sa kërkon Interi - Bota Sot
PSG e do Icardin, ja sa kërkon Interi

Futboll

PSG e do Icardin, ja sa kërkon Interi

Më: 23 prill 2019 Në ora: 13:12
Icardi

Sulmuesi argjentinas në verë do të largohet nga zikaltërit.

Mauro Icardi drejt Paris Saint –Germain. Këtë lajm e raporton Gazzetta dello Sport, që është e bindur për largimin e Icardit nga Interi. Sipas kësaj të përditshmeje italiane, kampionët e Francës e kanë vënë emrin e sulmuesit argjentinas në krye të listës së dëshirave për afatin kalimtar të verës.

Sigurisht që është herët për të folur për nisjen e bisedimeve, por duke marrë në konsideratë situatën që po kalon Mauro, prishjen e marrëdhënieve me tifozët dhe drejtuesit e klubit, nuk është asgjë e pamundur.

Interi mësohet se kërkon 70 milionë euro, shifër që parisienët nuk e kanë problem për ta paguar. Disa muaj më parë Icardi konsiderohej i pashitshëm, madje vlerësohej dyfishin e kësaj shume, por tani gjërat kanë ndryshuar dhe ai do të largohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...