Pochettino: Nuk po mendojmë fare për Ajaxin - Bota Sot
Pochettino: Nuk po mendojmë fare për Ajaxin

Futboll

Pochettino: Nuk po mendojmë fare për Ajaxin

Më: 23 prill 2019 Në ora: 18:34
Mauricio Pochettino

Mauricio Pochettino ka premtuar se skuadra e tij, Tottenham nuk do të shpërqendrohet nga gjysmëfinalja e ardhshme e Ligës së Kampionëve kundër Ajax.

Spurs janë në garë në dy kompeticione, Premierligë dhe Ligën e Kampionëve.

Tottenham po lufton që të sigurojë një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve edhe stinorin e ardhshëm dhe gjithashtu marrin pjesë në gjysmëfinale të LK për këtë stinor.

Ajax, të cilët kanë mundur Real Madridin dhe Juventusin si mysafir janë kundërshtarët e Pochettinos.

“Ne nuk po mendojmë për Ajaxin,” theksoi Pochettino në konferencën e tij për shtyp.

“Ne se po mendojmë vetëm për Premier League. Tani fokusi ynë është tek ndeshja me Brighton. Është e qartë që kemi dy objektiva – njëra duhet të jetë të jemi në top katërshe dhe tjetra është ta eliminojmë Ajaxin, por ne duhet të shkojmë hap pas hapi”, përfundoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...