Gattuso planifikon ndryshime të mëdha për ndeshjen AC Milan – Lazio - Bota Sot
Gattuso planifikon ndryshime të mëdha për ndeshjen AC Milan – Lazio

Futboll

Gattuso planifikon ndryshime të mëdha për ndeshjen AC Milan – Lazio

Më: 24 prill 2019 Në ora: 08:34
Trajneri i AC Milanit, Gennaro Gattuso

Trajneri i AC Milanit, Gennaro Gattuso pritet të bëjë ndryshime të mëdha në fushë duke shfrytëzuar formacionin 3-4-3 për ndeshjen e “Rossonerëve” në Kupë të Italisë ndaj Lazios.

Dy skuadrat janë ndarë baras në takimin e parë të gjysmëfinales, por finalisti do të vendoset mbrëmjen e sotme (e mërkurë) në ndeshjen kthyese në San Siro.

Gattuso dëshiron të shoh skuadrën e tij duke vazhduar tutje dhe La Gazzetta dello Sport raporton se trajneri do të shfrytëzojë një skemë befasuese prej 3-4-3.

Mattia Caldara, paraqitja e vetme e të cilit këtë sezon erdhi kundër F921 Dudelanges në Evropa Ligë më 20 shtator, pritet të startojë në mbrojtje, ndërsa Diego Laxalt do të jetë në krahun e majtë.

Samu Casitllejo do të startojë në sulm, ndërkohë që dyshja Lucas Paqueta dhe Hakan Calhanoglu pritet të startojnë ndeshjen nga bankina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...