Superkupa e Spanjës zhvendoset në Arabinë Saudite - Bota Sot
Superkupa e Spanjës zhvendoset në Arabinë Saudite

Futboll

Superkupa e Spanjës zhvendoset në Arabinë Saudite

Më: 24 prill 2019 Në ora: 09:22
Superkupa e Spanjës

Superkupa e Spanjës do të zhvillohet në Arabinë Saudite.

Tashmë pritet vetëm aprovimi i asamblesë më 29 prill, ndërsa Federata po negocion me qeverinë e Arabisë Saudite për ta mbajtur aty finalen e madhe për gjashtë vitet e ardhshme për një shifër 30 milionë euro në sezon.

Negociatat janë larg finalizimit dhe vendndodhja mund të ndryshojë, por për momentin shteti më i mundshëm është Arabia Saudite.

Federata Spanjolle kërkon 30 milionë euro në sezon, për gjashtë vite.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...