Vetëm një klub europian ka shfaqur interes për Alexis Sanchez - Bota Sot
Vetëm një klub europian ka shfaqur interes për Alexis Sanchez

Futboll

Vetëm një klub europian ka shfaqur interes për Alexis Sanchez

Më: 26 prill 2019 Në ora: 08:05
Alexis Sanchez

Sulmuesi i Manchester United Alexis Sanchez raportohet të jetë objektivi i Inter për merkaton e verës teksa Djajtë e Kuq nuk do ta kenë të lehtë ta largojnë blerjen e dështuar. 

Kiliani iu bashkua United nga Arsenal në mesin e sezonit të kaluar, por ka qenë një dështim i madh në Old Trafford. 

Ai me shumë mundësi do të largohet nga United, por mesa duket blerësit mungojnë dhe kjo për shkak të rrogës marramendëse që fiton sulmuesi. 

Indepedent raporton se Inter është i vetmi klub europian që ka shfaqur interes për Sanchez për momentin, teksa PSG ka objektiva të tjerë. 

30-vjeçari nuk është lojtari i vetëm i United në radarët e Inter, pasi edhe Antonio Valencia është në listën e dëshirave të Spalletti-t. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...