Ajeti shënon, Demhasaj luajti si zëvëdnësues  - Bota Sot
Ajeti shënon, Demhasaj luajti si zëvëdnësues 

Futboll

Ajeti shënon, Demhasaj luajti si zëvëdnësues 

Nga: K. G. Më: 5 maj 2019 Në ora: 18:18
Ajeti shënon, Demhasaj luajti si zëvëdnësues 

Baseli nuk tregoi mëshirë ndaj Zurich-ut, duke e mundur me rezultat 3:0, në kuadër të elitës së futbollit zviceran. Futbollisti Edon Zhegrova futet në lojë në minutën e 76-të e Albian Ajeti në atë të 84-tën dhe Taulant Xhaka luajti tërë takimin për Baselin dhe Toni Domgjoni u paraqit standard e Benjamin Kololli nga minuta e 67-të për Zurich-un. Ajeti shënoi në fund të takimit për fitoren thellë. Golat i shënuan: Zambrano (49'), van Wolfswinkel (66') e Ajeti (90+2). Gerndt shënoi në minutën e 39-të për fitoren e Luganos me 1:0 kundër Luzernit. Shkëlqim Demhasaj luajti nga minuta e 64-të për Luzernin.
Liga e Zvicrës
Lugano-Luzern        1:0
Sion-Young Boys    0:4
Thun-Xamax    0:2
Basel-Zurich    3:0
Grasshoppers-St. Gallen    0:1 

Tabela

1. Young Boys     32    26    4    2    82
2. Basel    32    17    11    4    62
3. Lugano    32    9    14    9    41
4. Thun    32    10    10    12    40
5. Luzern    32    12    4    16    40
6. St. Gallen    32    11    6    15    39
7. Sion    32    10    7    15    37    
8. Zurich    32    9    10    13    37
9. Xamax    32    9    9    14    36
10. Grasshoppers    32    5    9    18    24

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...