Rakitic tek Interi, varet krejtësisht nga e ardhmja e Valverdes - Bota Sot
Rakitic tek Interi, varet krejtësisht nga e ardhmja e Valverdes

Futboll

Rakitic tek Interi, varet krejtësisht nga e ardhmja e Valverdes

Më: 13 maj 2019 Në ora: 10:57
Ivan Rakitic

Gjatë ditës së djeshme, u raportua se Ivan Rakitic do të transferohet tek Interi.

Mesfushori korat, është i lidhur ngushtë me trajnerin e Barcelonës Valverde, dhe transferimi i tij në Inter, varet kryesisht prej tij.

Gjithashtu edhe e ardhja e Valverdes në Barcelonë është e pasigurt, pas eliminimit nga Liga e Kampionëve. Nëse trajneri largohet nga Barcelona, atëherë edhe Rakitic do ta bënte një gjë të tillë.

Kroati, ka bërë gjithsej 33 paraqitje në këtë sezon, ku ka shënuar 3 gola dhe ka dhuruar 4 asiste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...