PSG nxjerr në shitje Buffon - Bota Sot
PSG nxjerr në shitje Buffon

Futboll

PSG nxjerr në shitje Buffon

Më: 15 maj 2019 Në ora: 12:05
Gianluigi Buffon

Gabimet ndaj Manchester United duket se i kanë kushtuar shtrenjtë portierit italian, Gianluigi Buffon.

Ish-gardiani i Juventusit është në skadencë kontrate në fund të këtij sezoni dhe sipas "La Repubblica" PSG nuk i ka ofruar kontratë.

Kjo mund ta detyrojë Buffon që të varë dorezat mbi gozhdë, ose të mendoj për të vijuar karrierën në një tjetër kampionat.

Kujtojmë që Buffon sapo ka festuar ditëlindjen e tij të 41-të dhe pensionimi shihet si alternativa e vetme për të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...