Neymar e do Coutinhon t’i bashkohet te PSG - Bota Sot
Neymar e do Coutinhon t’i bashkohet te PSG

Futboll

Neymar e do Coutinhon t’i bashkohet te PSG

Më: 15 maj 2019 Në ora: 16:21
Neymar, Philippe Coutinhon

Ylli brazilian i ka kërkuar drejtuesve të klubit ta blejnë Philippe Coutinhon.

Neymar po mundohet të bindë Paris Saint-Germainin ta transferojë bashkëkombësin e tij Philippe Coutinho.

Gazeta Sport, raporton që Neymar ka biseduar me pronarin Nasser Al Khelaifi të cilit i ka kërkuar t’ia sjellë në skuadër brazilianin tjetër.

Neymar dhe Coutinho janë miq të mirë në kombëtaren e Brazilit, prandaj ai dëshiron që ta ketë edhe në skuadër yllin e Barcelonës.

Coutinho nuk ka më vend në skuadrën e Ernesto Valverdes dhe duket se largimi tij është i pashmangshëm nga Barcelona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...