Lazim Destani: Gëzuar titulli i kampionit! - Bota Sot
Lazim Destani: Gëzuar titulli i kampionit!

Futboll

Lazim Destani: Gëzuar titulli i kampionit!

Nga: Beqir Sina Më: 20 maj 2019 Në ora: 13:59
Pamje nga festa

I pari i super kompanise "Ecolog" nga Tetova, njeriu qe ka bere aq shume per Tetoven - zoti Lazim Destani,me nje mesazh ne llogarine e tij ne rrjetin social Facebook, ka uruar futbollistet, stafin drejtuesdhe fotbolldashsit tetovar per shpalljen e kampion te Shkendijes nga Tetova.

"Ishte kënaqësi pjesëmarrja në ndeshjen e Shkëndijës në Tetovë. Me përfundimin e lojës së bukur dhe fitores së thellë të kuqezinjve, futbollistët e Shkëndijës në një ceremoni festive, duke e merituar denjësisht, e ngritën kupën për titullin e kampionit edhe për këtë stinor. Me këtë rast, i uroj përzemërsisht futbollistët e Shkëndijës, stafin teknik si dhe menaxhmentin e klubit të cilët të gjithë së bashku e bënë më të mirën duke dominuar në futbollin e vendit." thote ai.

Po ashtu numeri nje ketij klubi futbollistik, kuqezi pa ashtu urimet e tia jua përcjell të gjithë atyre tifozëve dhe ‘Ballistëve’ që me kënaqësi e ndjekin skuadrën e tyre te zemres ndeshje pas ndeshjeje.

Image

"Uroj tashmë skuadra të ketë përgatitje të mbara për t’i hyrë garës në kupat europiane gjatë verës, duke ecur me sukses e rezultate të mira e duke synuar sivjet ta kalojë pragun e play-off-it, e të kalojë në grupe! Urime!"

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...