Roberto: Messi kurrë nuk lodhet së shënuari gola - Bota Sot
Roberto: Messi kurrë nuk lodhet së shënuari gola

Futboll

Roberto: Messi kurrë nuk lodhet së shënuari gola

Më: 20 maj 2019 Në ora: 19:49
Sergi Roberto dhe Leo Messi

Lionel Messi mbrëmë ishte lojtari kryesor i Barcelonës në barazimin 2-2 ndaj Eibarit në xhiron e fundit të La Ligas.

Argjentinasi i shënoi të dy golat për Barcelonën, duke arritur shifrën e 36 golave në La Liga në këtë sezon.

Messi e fitoi çmimin Pichichi si golashënuesi më i mirë për këtë sezon.

Bashkëlojtari i Messit, Sergi Roberto ka thënë fjalë të mëdha për argjentinasin.

Ai ka thënë se Messi nuk lodhet kurrë duke shënuar gola.

“Ai kurrë nuk lodhet së shënuari gola. Kjo e bën futbollin shumë më të lehtë dhe më të mirë për ne”, ka thënë Roberto pas ndeshjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...