Mourinho i përgjigjet Juventusit - Bota Sot
Mourinho i përgjigjet Juventusit

Futboll

Mourinho i përgjigjet Juventusit

Më: 22 maj 2019 Në ora: 17:36
Jose Mourinho

Jose Mourinho e ka refuzuar mundësinë për ta marrë drejtimin e Juventusit për shkak të së kaluarës së tij me Interin.

Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, Cristiano Ronaldo i kishte propozuar bordit të Juves ta emërojë Mourinhon zëvendësues të Massimiliano Allegrit.

Dyshja portugeze punoi së bashku në Real Madridi nga viti 2010 deri më 2013, dhe Ronaldo e kishte shprehur besimin e tij para drejtuesve të kampionit italian se ardhja e Mourinhos do t’iu ndihmonte bardhezinjve ta fitojnë Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, gazeta spanjolle shkruan se Mourinho nuk është i gatshëm t’i prishë raportet me Interin.

Sot janë bërë saktësisht nëntë vjet nga dita kur Mourinho i udhëhoqi zikaltrit drejt triumfit në Ligën e Kampionëve me çka edhe e kompletoi tripletën historike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...