Momenti kur Mkhitaryan iu tregon shokëve që nuk do t’i ndihmoj në finale - Bota Sot
Momenti kur Mkhitaryan iu tregon shokëve që nuk do t’i ndihmoj në finale

Futboll

Momenti kur Mkhitaryan iu tregon shokëve që nuk do t’i ndihmoj në finale

Më: 22 maj 2019 Në ora: 23:00
Henrikh Mkhitaryan

Henrikh Mkhitaryan nuk do të udhëtoj me skuadrën e Arsenalit për në Baku të Azerbajxhanit në finalen e Europa League kundër Chelseas.

Ylli armen do të mbetet në shtëpi për shkak të problemeve politike mes shtetit të tij dhe Azerbajxhanit.

Gjatë seancës stërvitore të sotme, Mkhitaryan ua ka kumtuar situatën shokëve të tij derisa është duartrokitur nga ta.

Unai Emery mblodhi lojtarët e tij në një rreth kur Mkhitaryan u tha atyre për vendimin e tij.

Dhe shokët e tij të skuadrës i ofruan mbështetësit e tyre, duke i dhënë atij një duartrokitje kur mbaroi fjalimin e tij.

Zëdhënësja e ministrisë së jashtme Azerbajxhan, Lejla Abdullayeva këmbënguli se Mkhitaryan do të ishte në gjendje të hyjë në vend dhe të luajë në finale kundër Chelsea.

Por Emery zbuloi se mesfushori vetë nuk zgjodhi të merrte një rrezik pas bisedës me familjen e tij përkatëse.

“Kam diskutuar këtë me Mkhitaryan. Është një vendim personal.

“Ai dëshiron të luajë me ekipin, por ai foli me familjen e tij dhe vendosi të mos shkonte.

“Është një lajm i keq, nuk mund të bëjmë asgjë për këto çështje.

“Është shumë personale, vendimi i tij, ne duhet ta respektojmë atë. Është problem politik, duhet ta respektoj”. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...