Mali i Zi publikon listën, edhe një shqiptarë i Kosovës, kundër Kosovës - Bota Sot
Mali i Zi publikon listën, edhe një shqiptarë i Kosovës, kundër Kosovës

Futboll

Mali i Zi publikon listën, edhe një shqiptarë i Kosovës, kundër Kosovës

Më: 23 maj 2019 Në ora: 14:40
Foto ilustrim

Trajneri Ljubisa Tumbakovic i ka ftuar 28 futbollistë për ndeshjen e 7 qershorit ndaj Kosovës dhe atë të 10 qershorit me Republikën Çeke. Në mesin e të ftuarve është edhe futbollisti kosovar, Fatos Beqiraj

Përzgjedhësi i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic e ka zbuluar të enjten listën e futbollistëve të ftuar për duelet e qershorit, ndaj Kosovës dhe Republikës Çeke, shkruan Gazeta Express.

Ai i ka ftuar 28 futbollistë, përfshirë këtu edhe sulmuesin kosovar, Fatos Beqiraj, i cili i përfaqëson malazezët që një kohë të gjatë.

Portierë: Danijel Petković, Milan Mijatović, Damir Ljuljanović;

Mbrojtës: Stefan Savić, Marko Simić, Žarko Tomašević, Adam Marušić, Filip Stojković, Boris Kopitović, Risto Radunović, Igor Vujačić;

Mesfushorë: Nikola Vukčević, Marko Vešović, Vladimir Jovović, Marko Janković, Aleksandar Šćekić, Mirko Ivanić, Marko Bakić, Nebojša Kosović, Aleksandar Boljević, Sead Hakšabanović, Luka Mirković, Stefan Lončar, Vukan Savićević, Deni Hočko, Dušan Lagator;

Sulmues: Fatos Bećiraj, Stefan Mugoša.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...