Revolucioni tek Atletico, largohet edhe një yll i skuadrës - Bota Sot
Revolucioni tek Atletico, largohet edhe një yll i skuadrës

Futboll

Revolucioni tek Atletico, largohet edhe një yll i skuadrës

Më: 23 maj 2019 Në ora: 15:00
Foto ilustrum

Klubi madrilen vazhdon t’u jap lamtumirën disa prej futbollistëve kyç të skuadrës në vitet e fundit.

Pas Diego Godin dhe Antoine Griemzann sot nga Altetico Madrid ka paralajmëruar largimin edhe Juanfran.

Spanjolli që ka qenë pjesë e Los Colchoneros për nëntë vite ka vendosur të mos vazhdojë kontratën dhe të largohet si lojtar i lirë pas përfundimit të sezonit në La Liga.

Juanfran numëron 355 paraqitje me Atleticon, me të cilën skuadër ka fituar një herë La Ligën, dy herë Ligën e Evropës dhe ka luajtur në dy finale të Ligës së Kampionëve, por që të dyja i ka humbur nga Real Madridi.

Pas Juanfran, nga Atletico pritet të largohet edhe Filippe Luiz, i cili ende nuk ka vendosur për vazhdimin e kontratës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...