Akuzohet për korrupsion - Bota Sot
Akuzohet për korrupsion

Futboll

Akuzohet për korrupsion

Më: 23 maj 2019 Në ora: 16:26
Naser Al Kelaifi

Numri një i klubit të PSG-së, Naser Al Kelaifi, akuzohet për korrupsion aktiv, në lidhje me kampionatin Botëror të Atletikës, që u zhvillua në vitin 2017.  

“Le Parisien” është media e cila nxori një pah këtë skandal dhe bën me dije se Al Kelaifi tentoi të jepte një ryshfet prej 3.1 milionë eurosh te presidenti i Federatës së Atletikës, Kamine Diak.

Al Kelaifi dëshironte, që këtë kampionat ta zhvillonte në Doha dhe jo në Londër siç ndodhi. Avokati i tij ka dalë sot, para mediave dhe është shprehur se e gjitha kjo ëshë një shpifje.

Në ditët në vazhdim pritet të shohim, se cilat do të jenë zhvillimet në një akuzë kaq të rëndë, e cila tashmë është depozituar në gjykatë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...