Sulmuesi shqiptar pjesë e formacionit të javës në Slloveni - Bota Sot
Sulmuesi shqiptar pjesë e formacionit të javës në Slloveni

Futboll

Sulmuesi shqiptar pjesë e formacionit të javës në Slloveni

Më: 23 maj 2019 Në ora: 17:23
Sulmuesi shqiptar pjesë e formacionit të javës në Slloveni

Endri Çekiçi po kalon një formë të shkëlqyer në Slloveni, me skuadrën e tij të Olimpija Lubljana. Sulmuesi shqiptar shënoi golin e fitores ditën e djeshme,  për skuadrën e tij dhe vazhdon të jetë deçiziv. 

Kështu Çekiçi është  përfshirë në formacionin më të mirë të javës së 35-të , në kampionatin slloven. 22-vjeçari në sfidën e djeshme ndaj Mura, gjeti golin e trepikëshit, duke e udhëhequr skuadrën e vet të sigurt drejt Ligës së Europës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...