Përshëndetja e De Rossit, sa shumë emocione në Olimpico - Bota Sot
Përshëndetja e De Rossit, sa shumë emocione në Olimpico

Futboll

Përshëndetja e De Rossit, sa shumë emocione në Olimpico

Më: 28 maj 2019 Në ora: 07:55
Daniele De Rossi

Tifozët e Romës mbrëmë i dhanë lamtumirën Daniele De Rossit.

Një tjetër legjendë u largua nga Roma. Dy vite më parë ishte ikona e klubit Francesco Totti ai që u përshëndet me tifozërinë romake, teksa u pensionua nga futbolli, kurse mbrëmë Daniele De Rossi, të cilit nuk iu vazhdua kontrata u largua nga verdhekuqtë, por do të vazhdojë të luajë në një kampionat tjetër.

Në sfidën e fundit të stinorit ndaj Parmës të fituar 2-1, rezultati ishte në plan të dytë, pasi i gjithë stadiumi ishte mbushur për të përshëndetur De Rossin.

Image

Mes lotëve dhe duartrokitjeve 36-vjeçari i dha lamtumirën skuadrës së tij të zemrës, me të cilën ka luajtur që nga viti 2001.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...