Krahasim: Pesë ndeshjet e fundit të Kosovës dhe të Malit të Zi - Bota Sot
Krahasim: Pesë ndeshjet e fundit të Kosovës dhe të Malit të Zi

Futboll

Krahasim: Pesë ndeshjet e fundit të Kosovës dhe të Malit të Zi

Më: 7 qershor 2019 Në ora: 12:41
Kosova

Përfaqësuesja e Kosovës sot (e premte) është mysafire e Malit të Zi në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020.

Është stadiumi i qytetit në Podgoricë, që pret këtë ndeshje,e cila do të zhvillohet pa praninë e publikut.

Kosova që në ndeshjen e parë kualifikuese ka barazuar 1:1 me Bullgarinë, në pesë ndeshjet e fundit nuk njeh humbje, duke arritur dy fitore dhe tre barazime, në të gjitha ndeshjet.

Image

Në anën tjetër, rivalët e Kosovës, kombëtarja e Malit të Zi në pesë ndeshjet e fundit ka arritur një fitore, një barazim dhe tri humbje.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...