Rekord në Botërorin e femrave, USA arrin rezultat tenistik ndaj Tailandës - Bota Sot
Rekord në Botërorin e femrave, USA arrin rezultat tenistik ndaj Tailandës

Futboll

Rekord në Botërorin e femrave, USA arrin rezultat tenistik ndaj Tailandës

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 06:11
Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ndeshja e parë e grupeve të Botërorit të femrave për vitin 2019 ka sjellë dhe rekordin e parë për këtë kompeticion, që po zhvillohet në Francë.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë një fitore tenistike ndaj Tailandës, duke i shënuar plot 13 herë dhe duke mos pësuar asnjë gol.

Pjesa e parë dhe përshtypjen e një ndeshje normale edhe pse rezultati u mbyll në shifrat 3-0 për femrat e SHBA-ve.

Në të dytën ka ardhur shpërthimi me 10 gola të skuadrës vendase. Sulmuesja Morgan ishte më përcaktuesja me 5 gola të shënuar, ndërsa Lavelle dhe Mewis plotësuan nga një dopjetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat