Alex Morgan, njihuni me golashënuesen më të mirë të botërorit - Bota Sot
Alex Morgan, njihuni me golashënuesen më të mirë të botërorit

Futboll

Alex Morgan, njihuni me golashënuesen më të mirë të botërorit

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 08:04
Alex Morgan

Shtetat e Bashkuara të Amerikës mundën Tailandën me rezultatin 13-0.

Tek ekipi i SHBA-së ndodhet një sulmuese, Alex Morgan.

Ajo është 29 vjeçe dhe ka korrur goxha suksese si me kombëtaren ashtu edhe me klubin.

Në këtë botëror Morgan po bën paraqitje dinjitoze duke shënuar 5 gola dhe ka dhënë 3 asist, ku mesatarisht Morgan shënon gol çdo 18 minuta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...