FFK organizon kursin e tretë të edukimit Grassroots për trajnere - Bota Sot
FFK organizon kursin e tretë të edukimit Grassroots për trajnere

Futboll

FFK organizon kursin e tretë të edukimit Grassroots për trajnere

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 13:17
FFK organizon kursin e tretë të edukimit Grassroots për trajnere

Federata e Futbollit e Kosovës do të organizojë Kursin e tretë të Edukimit Grassroots në veçanti për femra.

Kursi do të zgjasë 5 ditë të plota kalendarike dhe do të mbahet në ditët në vijim:01-05 Korrik 2019

Kursi do të përfshijë këto tema:– Njohja bazike e futbollit– Trajning&lojëra me fëmijë të moshës 5-10 vjet,– Trajning për të rinj U11-U16, etj.

Kursi është i dizajnuar për trajneret femra të cilat nuk e kanë marrë deri më tani licencë për trajner nga ndonjë Federatë e Futbollit, si dhe për të gjitha ato që janë të interesuara të fillojnë me punën e trajneres, kryesisht me fëmijët. Kursi kërkon pjesëmarrje në teori dhe praktikë, gjithashtu trajnerët duhet ta përgatisin vetveten fizikisht për këtë kurs.

Pas përfundimit trajneret do të marrin FFK Grassroots Coach Certificate (UEFA Leaders Certificate).Kursi është pa pagesë.

Trajneret e interesuara janë të obliguara të aplikojnë online ose të paraqesin dokumentet e tyre deri më 26.05.2019 te:Sanije Krasniqi (FFK Grassroots Manager)[email protected] Fazlija (Coaching Educational Officer)[email protected]

Në total 24 do të jetë numri i të pranuarave në kurs. Aplikimet e mëvonshme dhe të pakompletuara nuk do të merren në konsideratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...