Ahmeti i bën thirrje FFK-së që biletat VIP t’i shesë e jo t’i jap falas - Bota Sot
Ahmeti i bën thirrje FFK-së që biletat VIP t’i shesë e jo t’i jap falas

Futboll

Ahmeti i bën thirrje FFK-së që biletat VIP t’i shesë e jo t’i jap falas

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 11:26
Shpend Ahmeti

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ia ka bërë një kërkesë kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademit.

I ftuar në emisionin “Oxygen” të moderatorit komik Besim Dina, Ahmeti shprehu shqetësimin e tij për biletat VIP të ndeshjeve të Kosovës.

Ahmeti ka kërkuar që biletat VIP të bëhen me cmim dhe jo të dërgohen si ftesa.

“Unë ia kam bërë një kërkesë kryetarit të FFK-së që të ulë numrin e biletave VIP dhe t’i bëjë ato me pagesë”, deklaroi Ahmeti.

Ai u shpreh shumë i lumtur me arritjet e Kosovës në futboll.

“Na kënaqën zemrën djemtë e Kosovës, Majlinda Kelmendi dhe të gjithë sportistët. Ju lumtë”, shtoi Dina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...