Kështu duket tani ish futbollisti i njohur i Kosovës  - Bota Sot
Kështu duket tani ish futbollisti i njohur i Kosovës 

Futboll

Kështu duket tani ish futbollisti i njohur i Kosovës 

Nga: Kemajl Goca Më: 16 qershor 2019 Në ora: 15:06
Rexhep Xhaka dhe Xhevdet Kastrati

Ish futbollisti i mirënjohur, Rexhep Xhaka, kështu duket sot!  
Lojërat e tija ende kujtohet nga gjeneratat e vjetra! Xhevdet Kastrati, ka thënë se ka qenë prej futbollistëve më luftarak në vendin tonë. 

Image

Xhaka

Xhaka ka qenë pjesë gjeneratës më të shkëlqyeshme të Trepçës, kur u ngritën në Ligën e parë të ish Jugosllavisë (1977-1978.

Ai është emblemë e Trepçës dhe e futbollit tonë, ish reprezentues i Kosovës. 

Emër i madh i futbollit, që sot çmohet lart dhe një njeri që ka dhënë shumë për sportin në përgjithësi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...