Kampion me Conte te Chelsea, vjen tek Inter me kosto zero - Bota Sot
Kampion me Conte te Chelsea, vjen tek Inter me kosto zero

Futboll

Kampion me Conte te Chelsea, vjen tek Inter me kosto zero

Më: 17 qershor 2019 Në ora: 00:34
Antonio Conte

Nën drejtimin e Antonio Conte mund të mbërrijë një tjetër mbrojtës. Një njohje e vjetër e teknikut të ri të Inter. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Chelsea, Gary Cahill, që shihet si një kandidat favorit për të zëvendësuar brazilianin Miranda.

Cahill, që u shpall kampion me Chelsean pikërisht nën drejtimin e Antonio Conte në vitin 2017, kaloi një sezon të errët nën regjimin e trajnerit tjetër Italian, Maurizio Sarri dhe tashmë është futbollist i lirë për tu transferuar në parametra zero.

Eksperienca e mbrojtësit 33-vjeçar, njohja dhe suksesi nën drejtimin e trajnerit Conte e mbi të gjitha transferimi me kosto zero, janë element që stimulojnë shumë realizimin e këtij transaksioni për përforcimin e mbrojtjes së Inter, sikurse informon edhe “Sportmediaset”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...