De Laurenttis konfirmon transferimin: Po sakrifikohem për Ancelotti - Bota Sot
De Laurenttis konfirmon transferimin: Po sakrifikohem për Ancelotti

Futboll

De Laurenttis konfirmon transferimin: Po sakrifikohem për Ancelotti

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 23:37
Aurelio de Laurentiis, Carlo Ancelotti

Presidenti i Napolit, Aurelio de Laurentiis ka konfirmuar se James Rodriguez do të jetë një lojtar i këtij ekipi sezonin e ardhshëm. “James është një dëshirë e trajnerit Carlo Ancelotti dhe ne do të përpiqemi t’ia plotësojmë këtë dëshirë. Ai është një lojtar që kushton shumë, i kalon parametrat tanë financiarë. Gjithsesi, nëse trajneri ynë beson tek ai dhe mendon se është i dobishëm, atëherë do të bëjmë një sakrificë”, tha De Laurentiis.

Më tej, presidenti i Napolit shpreson që të ketë edhe ndihmën e Real Madrid në këtë marrëveshje. “Po e diskutojmë këtë marrëveshje edhe me prokuratorin e lojtarit, Jorge Mendes, të cilin e kam mik. Madje kemi një marrëdhënie të mirë edhe me Real Madrid, ndaj të shohim se si do të ecin gjërat”, tha më tej presidenti napoletan.

Duke folur për objektivat e tjerë në merkato, presidenti De Laurentiis shton: “Lozano? Të mos e teprojmë. Nuk mund të blejmë dy lojtarë në sulm dhe më pas t’i mbajmë në stol. Ka edhe lojtarë që ne i kemi në dispozicion dhe që duhen trajtuar mirë. Kemi Milik, Mertens, Insigne, Younes dhe mjaft të tjerë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...