Nuk jam Ferguson, ja pse më pëlqente Allegri" - Bota Sot
Nuk jam Ferguson, ja pse më pëlqente Allegri"

Futboll

Nuk jam Ferguson, ja pse më pëlqente Allegri"

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 11:59
Nuk jam Ferguson, ja pse më pëlqente Allegri"

Maurizio Sarri është ngacmuar edhe në lidhje me faktin se çfarë do të donte të merrte nga Allegri, ish-trajneri bardhezi që fitoi pesë tituj radhazi... 

"E kam ndjekur Juventusin e tij dhe sigurisht që ajo që do të doja t'i merrja është fakti që edhe kur skuadra e tij ka qenë në vështirësi, kur dukej sikur po vuante, ka gjetur forcat për të goditur. Ndryshonte sipas momentit".

"A do të ndryshoj edhe sektorin e të rinjve me filozofi? Nuk jam Fergusoni, më ndajnë 20   apo më shumë vite karrierë me të. Do të përpiqem bashkë me klubin të punoj".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...