Tronditet PSG, Mbappe mesazh Klopp-it: Zgjedh Liverpool-in! - Bota Sot
Tronditet PSG, Mbappe mesazh Klopp-it: Zgjedh Liverpool-in!

Futboll

Tronditet PSG, Mbappe mesazh Klopp-it: Zgjedh Liverpool-in!

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 12:50
Kylien Mbappe

Sulmuesi i PSG-së, Kylien Mbappe, i ka dhënë një sinjal të qartë Liverpool-it dhe trajnerit Jurgen Klopp. I riu është kthyer në çështje për kampionët e Francës, pasi ka shfaqur dëshirën për t'u larguar. 

Në një intervistë për ESPN, Mbappe u pyet se kush është skuadra që do të zgjidhte në FIFA për të luajtur kundër moderatorit. 

"Ndoshta Liverpool-in, pasi ata fituan Champions Leaguen", - u përgjigj djaloshi i artë.

I ngacmuar nga gazetari nëse e pëlqen Jurgen Klopp-in, kampioni i botës nuk e fshehi simpatinë për të. "Po, është i mirë". 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...