De Laurentiis tregon ndryshimin mes Sarrit dhe Ancelottit - Bota Sot
De Laurentiis tregon ndryshimin mes Sarrit dhe Ancelottit

Futboll

De Laurentiis tregon ndryshimin mes Sarrit dhe Ancelottit

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 13:04
De Laurentiis tregon ndryshimin mes Sarrit dhe Ancelottit

Ndërkohë që Maurizio Sarri dha intervistën e parë si trajner i Juventusit, presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis e ka sulmuar në distancë ish teknikun e “të kaltërve”, duke bërë edhe krahasime mes tij dhe Ancelottit.

“Ancelotti është njeri zyrtar, ndërsa Sarri është njeri i stadiumit, i ultrasëve, që u pëlqen tifozëve. Është tërë kohës me tuta, britma dhe blasfemi, ndaj nuk e di si do të përshtatet me shoqërinë e re.

Do të jetë akoma më e bukur të shoh kur t’i mposhtim me Ancelottin”, tha De Laurentiis.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...