Zyrtare: Ten Hag vendos për të ardhmen - Bota Sot
Zyrtare: Ten Hag vendos për të ardhmen

Futboll

Zyrtare: Ten Hag vendos për të ardhmen

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 15:08
Erik ten Hag

Menaxheri i Ajax, Erik ten Hag ka nënshkruar një kontratë trevjeçare me klubin holandez, pas sukseseve të dyfishta në fitimin e kampionatit dhe Kupës, ndërsa arriti deri në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve.

Ten Hag, i emëruar në dhjetor të vitit 2017, i siguroi titullin e parë të Eredivisie Ajaxit që nga viti 2014 në sezonin e tij debutues të plotë.

49-vjeçari gjithashtu eliminoi Real Madridin dhe Juventusin në Ligën e Kampionëve, para se të eliminohej nga Tottenham në gjysmëfinale.

“Kemi pasur një vit fantastik dhe tani duam të vazhdojmë kështu”.

Holandezi shtoi: “Rezultatet që kemi arritur deri më tani kanë qenë fantastike”.

“Do të jetë një punë e mirë për ta përsëritur këtë, por do të vendosim përsëri synimet tona dhe do të kërkojmë rezultat”, deklaroi ai. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...