Komenti skandaloz për Kosovën, Tirana dënon lojtarin - Bota Sot
Komenti skandaloz për Kosovën, Tirana dënon lojtarin

Futboll

Komenti skandaloz për Kosovën, Tirana dënon lojtarin

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 16:29
Komenti skandaloz për Kosovën, Tirana dënon lojtarin

Një ndër çështjet më të nxehta të ditëve të fundit ka qenë ajo e mbrojtësit të Tiranës, Jurgen Goxha, në lidhje me Kosovën. Lojtari ka fyer shqiptarët e Kosovës me një koment aspak të hijshëm dhe skandaloz! 

Shkruante Goxha në "Facebook". Lojtari reagoi sërish dhe kërkoi falje me një shkrim në "Facebook", raporton telesport.

Një situatë e tillë nuk mund të kalohej me kaq, pasi tashmë ka ardhur dhe reagimi zyrtar i Tiranës. Klubi bardheblu ka dënuar deklaratat e Goxhës dhe ka bërë me dije se mbrojtësi do të marrë gjobë. 

Reagimi  - "Klubi i Futbollit Tirana dënon publikisht komentin aspak korrekt të futbollistit Jurgen Goxhaj në rrjetet sociale. Futbollistët duhen të përcjellin vlera dhe kanë përgjegjësi për veprimet dhe çdo fjalë të shkruar apo thënë.  

"Klubi i Futbollit Tirana kërkon ndjesë publike për komentin e nxituar që cënon imazhin e klubit si dhe bën me dije që ndaj lojtarit do të ketë një masë disiplinore, të parashikuar në kontratë".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...