Krasniqi: Në Kosovë duhet me kanë goxha b. lëpirës për me arrit... - Bota Sot
Krasniqi: Në Kosovë duhet me kanë goxha b. lëpirës për me arrit...

Futboll

Krasniqi: Në Kosovë duhet me kanë goxha b. lëpirës për me arrit...

Nga: K. Goca Më: 20 qershor 2019 Në ora: 16:47
Krasniqi: Në Kosovë duhet me kanë goxha b. lëpirës për me arrit...

Trajneri i klubit të futbollit Prishtina U-17, Leotrim Krasniqi, reagon ashpër për talentet e shumtë që po shuhen vit pas viti në shtetin e Kosovës.

“Shumë zhurmë u bë për këtë ligjin e sponzorizimit në opinionin tonë, pajtohem duhet me kaluar. 

Po pse nuk po bëhet një zhurmë kaq e madhe edhe më e madhe për shuarjen e shumë talentave në Kosovë, shkaku i padrejtësive që bëhen për interesa dhe ego të disave, pse s’po bëhet një zhurmë e madhe për ryshfetin, për servilat, kjo është më problematike se sa ligji se ai ka me kalu herët a vonë, e padrejtësitë e interesat personale i kemi para hundëve nonstop, e talentët që s’kanë pas ‘ krahë‘ i kemi rrugëve. 

Këtu duhet me kanë goxha b. lëpirës për me arrit, këtu duhet me pas babën funksionar për me ec përpara, mos të rrejna veten se ëndrrën sportistëve tonë nuk po ja shuan veç ky ligj”, shkruan Krasniqi në profilin e tij në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...