Jugones: Gareth Bale lëndohet në pushime duke luajtur golf - Bota Sot
Jugones: Gareth Bale lëndohet në pushime duke luajtur golf

Futboll

Jugones: Gareth Bale lëndohet në pushime duke luajtur golf

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 18:18
Gareth Bale

Bale vazhdon të aplikojë sportin e tij të preferuar, golfin.

Gareth Bale nuk dëshiron të largohet nga Real Madridi. Pavarësisht se Zinedine Zidane nuk e do në skuadër, uellsiani dëshiron të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”.

Por, sipas “El Chiringuito de Jugones”, as në momente kritike të karrierës së tij, Bale nuk është i fokusuar. “Jugones” raporton se 29-vjeçari është duke i kaluar pushimet në Mallorca dhe gjatë gjithë ditës së djeshme ka luajtur golf, ku edhe ka mbetur i lënduar.

“Më shumë se plazh, Bale ka luajtur golf gjatë gjithë ditës në Mallorca deri kur është detyruar ta larë për shkak të dhimbjeve në shpin”, tha gazetari i “El Chiringuito”, Alex Silvestre.

Menjëherë kanë shpërthyer kritikat për uellsianin, të cilin nuk e duan as analistët e as tifozët më në “Santiago Bernabeu”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...