Juventus afër De Ligt, do të vendosen vetëm detajet e kontratës - Bota Sot
Juventus afër De Ligt, do të vendosen vetëm detajet e kontratës

Futboll

Juventus afër De Ligt, do të vendosen vetëm detajet e kontratës

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 09:14
De Ligt

Skuadra e Juventus duket se është ajo që ka fituar garën për shërbimet e holandezit Matthijs De Ligt.

De Ligt pati paraqitje fenomenale si me skuadrën e Ajax, ashtu edhe me kombëtaren e Holandës, për të tërhequr vëmendje të madhe nga gjigantët e Evropës.

Lojtari 19 vjeçar është kërkuar me ngulm nga skuadra e Barcelonës dhe PSG, por në fund po del që Juventus të jetë skuadra që merr firmën e tij.

Juve do t’i paguaj Ajaxit 70 milionë euro, kurse për kushtet personale, thuhet se mbrojtësi do të fitojë 12 milionë euro në vit, kurse me bonuset mund të prek 15 milionë eurot.

Gjithsesi, akoma nuk janë vendosur të gjitha kushtet e kontratës, dhe sipas ‘France Football’, gjatë kësaj jave do të vendosen detajet, për tu finalizuar marrëveshja mes palëve.

Është Pavel Nedved ai që nga skuadra e Juventus do të takohet me agjentin e lojtarit, Mino Raiola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...