Juventus e Napoli në garë për mbrojtësin e Tottenhamit - Bota Sot
Juventus e Napoli në garë për mbrojtësin e Tottenhamit

Futboll

Juventus e Napoli në garë për mbrojtësin e Tottenhamit

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 13:36
Keiran Trippier

Dy gjigantët italian, Napoli e Juventus kanë hyrë në garë për yllin e Tottenhamit, Keiran Trippier.

Të dy ekipet italiane janë të gatshëm të paguajnë një çmim prej 25 milionë euro për futbollistin anglez, transmeton KosovaPress.

Ish trajneri i Chelseat, tashmë trajneri i Juves po e mendon Trippier si zëvendësim të Joao Cancelo i cili është afër transferimit në Manchester City.

Napoli kanë folur me Tottenhamin për lojtarin, dhe klubi anglez është gati ta shesë atë, pasi kanë si zëvendësim Serge Aurier dhe Kyle Wlker-Peters. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat