Lojtari i Tiranës te Gjilani - Bota Sot
Lojtari i Tiranës te Gjilani

Futboll

Lojtari i Tiranës te Gjilani

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 15:16
Lojtari i Tiranës te Gjilani

Klubi i futbollit Gjilani nuk ndalet me përforcime.

“Gjilani sot ka arritur marrëveshje me sulmuesin e krahut nga Tirana, Bedri Greca. 28 vjeçari sot ka finalizuar marrëveshjen me Gjilanin, të cilin do ta mbaj si futbollist të skuadrës për edicionin e ardhëshëm gaures në Ipko Superligë.

Bedri Greca i lindur në Tiranë, në skuadrën e Gjilanit transferohet nga skuadra e qytetit të tij me po të njejtin emër, KF Tirana.

Sulmuesi i ri i Gjilanit më parë ka mbrojtur ngjyrat e shumë skuadrave nga Kampionati Shqiptar, ku vlen të ceken ajo e Flamurtarit, Kukësit dhe Luftëtarit.

28 - vjeçari bartë mjaftë përvojë mbas vete ku ka zhvilluar mjaftë kampionate të suksesshme me skuadrat paraprake ku kishte luajtur.

Edicionin e fundit, Greca ishte paraqitur për skuadrën e Tiranës ku kishte zhvilluar një kampionat të suksesshëm në aspektin personal dhe ishte prezent në formacionin startues në skuadrën e tijë të udhëhequr nga kryetrajneri Ardian Mema, ku kishte realizuar 4 gola dhe 6 asistime për bashkë lojtarët e tij.

Greca edicionin e fundit kishte arritur edhe në finalen e kupës së Shqipërisë ku ishte mposhtur në ndeshjen finale nga Kukësi me rezultat 2:1.

Greca në skuadrën e Gjilanit bëhet transferimi i 6 në këtë afat kalimtar. Gjithashtu bordi drejtues i skuadrës po punon me mjaftë intensitet, për të sjellur edhe përforcime të tjera në kampin kuq e bardhë, ku po synohet të ndërtohet një ekip konkurrues për edicionet e radhës në Superligën e Kosovës”, bëhet nga Gjilani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat