Tjetër zyrtarizim, Milani rikthehen kuqezi një ish-lojtar të Interit - Bota Sot
Tjetër zyrtarizim, Milani rikthehen kuqezi një ish-lojtar të Interit

Futboll

Tjetër zyrtarizim, Milani rikthehen kuqezi një ish-lojtar të Interit

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 15:37
Maurizio Ganz

Që nga 1 korriku i vitit 2019, deri në vitin 2021 Maurizio Ganz do të jetë trajneri i skuadrës së Milanit, por jo në vend të Marco Giampaolo, por në pankinën e ekipit të femrave.

Ka qenë vetë klubi që zyrtarizoi rikthimin e një ish-lojtari të tyre, që luajti me fanellën kuqezi për tre sezone (1998-2001), teksa dy sezone më parë i luajti në “San Siro”, por si lojtar i Interit.

"Gjatë karrierës së tij, Maurizio ka treguar gjithnjë udhëheqje të fortë dhe aftësi teknike të rëndësishme. Jam i sigurt se, në sajë të udhëzimit të tij, ekipi i femrave do të vazhdojë të rritet, individualisht dhe si grup, në dobi të klubit tonë", tha Maldini, i cili mban tashmë postin e Drejtorit Teknik dhe Zhvillimeve Strategjike tek Milan.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...