Sarri e dëshiron Reinan si portier të dytë pas Szczenyit në Juventus - Bota Sot
Sarri e dëshiron Reinan si portier të dytë pas Szczenyit në Juventus

Futboll

Sarri e dëshiron Reinan si portier të dytë pas Szczenyit në Juventus

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 18:44
Pepe Reina

Sipas asaj që raporton Bola.net sot, trajneri i Juventusit Maurizio Sarri është i interesuar për ta sjell në Torino portiern e AC Milan, Pepe Reina si portier të dytë pas polakut Szczenyit

Juventus nuk kanë qenë të impresionuar me Mattia Perin dhe arritjes se tij nga Genoa, kështu që ata janë duke kërkuar një zëvendësues të numrit një të tyre Wojciech Szczesny.

Reina ka qenë tepër i mirë si portier i dytë i Rossonerëve, gjithmonë i gatshëm që ta zëvendësojë Gianluigi Donnarumma.

Megjithatë klubi nga Milan nuk e ka komoditetin që të refuzojë ndonjë ofertë të mirë që vjen në drejtim të portierit spanjoll. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...