Gaboi - Bota Sot
Gaboi

Futboll

Gaboi

Më: 7 korrik 2019 Në ora: 12:50
Lionel Messi

Argjentina fitoi 2:1 ndaj Kilit ne përballjen për vendin e tretë të Coppa America.

Në minutën e 38 të takimit, Lionel Messi dhe Gary Medel u ndëshkuan me karton të kuq, pas një incidentit të ndodhur mes tyre.

Por në lidhje me këtë situatë ka folur Medel, i cili tha se arbitri gaboi, pasi nuk duheshim ndëshkuar me karton të kuq. 

“Pajtohem me Messin. Mendova se nuk do të merrnim as karton të verdh për atë. Kishte pak fërkime, por vetëm kaq. Gjyqtari mund ta përballonte më mirë atë situatë”.      

Kujtojmë se ky ishte vetëm kartoni i dytë i kuq i Leo Messit, pas atij në shkurtin e vitit 2005, kur ndëshkohej në debutimin me Argjentinën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...