Everton pranon të transferohet në Milan - Bota Sot
Everton pranon të transferohet në Milan

Futboll

Everton pranon të transferohet në Milan

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 15:59
Everton Soares

Sulmuesi brazilian ka pranuar të bashkohet me rosonerët.

Sulmuesi i Gremios, Everton Soares ka thënë po për një transferim potencial të verës në AC Milan, sipas Calcio Mercato.

Megjithatë, 23-vjeçari aktualisht vlerësohet rreth 40 milionë euro dhe Rossonerët ende nuk kanë arritur marrëveshje me klubin brazilian.

Everton luajti për Brazilin në Copa America këtë verë, duke shënuar një gol në finalen të cilën Brazili e fitoi 3-1 kundër Perusë të dielën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...