Tottenhami dhe Juventusi në garë për Zaniolon - Bota Sot
Tottenhami dhe Juventusi në garë për Zaniolon

Futboll

Tottenhami dhe Juventusi në garë për Zaniolon

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 20:56
Nicolo Zaniolo

Tottenhami është duke u munduar sa ma shpejtë ta transferojë në ekip mesfushorin e Romës, Nicolo Zaniolo.

Tottenhami ka ofruar mbrojtësin e tyre Toby Alderweiraldin plus 20 milionë euro.

Kampionët e Italisë janë gati për të paguar një vlerë të madhe parash për lojtarin dhe ka spekulime se edhe vet lojtari e dëshiron transferimin te Juventusi.

Roma për lojtarin kanë kërkuar 40 milionë euro.

Roma po mundohet ta zvogëlojë çmimin e lojtarit duke e ofruar Alderweiraldin i cili kushton rreth 25 milionë euro.

Edhe Juventusi po mundohet ta zvogëlojë çmimin e lojtarit duke e ofruar sulmuesin e tyre, Gonzalo Higuainin i cili po kërkohet nga Roma.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...