“The Guardian”: Kosovare Allsani futbollistja më e mirë në botë - Bota Sot
“The Guardian”: Kosovare Allsani futbollistja më e mirë në botë

Futboll

“The Guardian”: Kosovare Allsani futbollistja më e mirë në botë

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 17:36
Kosovare Allsani

Futbollisten me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllanin, gazeta prestigjioze ‘The Guardian’ e cilëson si lojtaren me të mirë të turneut për femra në Kupën e Botës.

Asllani gjatë gjithë turneut ishte më e kërkuara në fushë, deri në momentin kur pësoi një lëndim të tmerrshëm në gju, kjo bëri që edhe kombëtarja e Holandës të mos kualifikohet në finale..

“Lojtarja e turneut? Kosovare Asllani. Suedezja unike me numrin nëntë në fanellë është parë duke vrapuar me zemërim dhe duke e drejtuar sulmin e Suedisë në këtë garë”, thuhet në postimin e gazetës The Guardian.

Kujtojmë se Kosovare Asllani shënoi një super-gol në ndeshjen për vend të tretë kundër Anglisë, gol i cili edhe e vulosi ndeshjen.

Në linku më poshtë mund ta gjeni artikullin e ‘The Guardian’ për Kosovare Asllanin: LINKU

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...