Alonso për Real Sociedad: Ndihem mirë, jam rikthyer në shtëpi - Bota Sot
Alonso për Real Sociedad: Ndihem mirë, jam rikthyer në shtëpi

Futboll

Alonso për Real Sociedad: Ndihem mirë, jam rikthyer në shtëpi

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 19:42
Alonso

Para pak çastesh u raportua se ish-mesfushori i Liverpoolit dhe Real Madridit, Alonso është emëruar menaxher i ri i skuadrës së Sociedad B.

Nga karriera e tij si futbollistë i suksesshëm, Alonso pritet që të kryej detyrën e tij me mjaft përgjithësi edhe si menaxher.

Pra Alonso para vetit ka një test të madh, ku pritet që me këtë skuadër t’i tregojë kualitet e tij prej një trajneri të suksesshëm, dhe pastaj të vazhdoj tutje për skuadrat e mëdha.

Ndërkaq pas zyrtarizimit, Alonso u shpreh mjaft i lumtur me transferin si trajner tek skuadra e Real Socedadit: “Ndihem mirë që jam rikthyer në shtëpi”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...