Mediat daneze ‘paralajmërojnë’ për ekipin e Kosovës - Bota Sot
Mediat daneze ‘paralajmërojnë’ për ekipin e Kosovës

Futboll

Mediat daneze ‘paralajmërojnë’ për ekipin e Kosovës

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 11:03
Mediat daneze ‘paralajmërojnë’ për ekipin e Kosovës

Kampioni i Kosovës në futboll, KF Feronikeli ka arritur të bëjë një rikthim të jashtëzakonshëm në rezultat në minutat e fundit kundër kampionit të Uellsit, The NewSaints.

Feronikeli ishte duke pësuar humbje me rezultat 2:0 deri në minutën e 89-të kur sulmuesi i “Niklit” Mevlan Zeka shënoi golin e parë.

Vetëm tre minuta më vonë, kampioni i Kosovës arriti të barazonte rezultatin përmes Astrit Fazliut i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë për rezlultatin 2:2.

Ky rikthim në rezultat i “Niklit” është vërejtur nga mediat daneze pasi që fituesi i kësaj xhiro, do të përballet me kampionin e Danimarkës, FC Copenhagen.

Media daneze kanë shkruar për barazimin e Feronikelit dhe tashmë e konsiderojnë si skuadër favorite për t’u përballur me FC Copenhangen, në xhiron e dytë të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...