Kupa e Afrikës: Liverpool-Everton, miqtë "e derbit" i japin gjysmëfinalen Senegalit - Bota Sot
Kupa e Afrikës: Liverpool-Everton, miqtë "e derbit" i japin gjysmëfinalen Senegalit

Futboll

Kupa e Afrikës: Liverpool-Everton, miqtë "e derbit" i japin gjysmëfinalen Senegalit

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 20:47
Kupa e Afrikës

Nuk ka shënuar protagoninisti Sadio Mane (fitues i Champions League me Liverpool) por ka mjaftuar goli i Idrissa Gueye (Everton) për të thyer surprizën Benin në çerekfinalen e Kupës së Afrikës 2019.

Asisti erdhi nga Mane, i cili i dha pasimin e duhur sulmuesit.

Senegali avancon kështu në fazën gjysmëfinale, teksa në 90 minuta ishte më i vendosur dhe solid, teksa Benin mbeti edhe me dhjetë futbollistë pas daljes me të kuq të Verdon në të 82'.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...