Tifozi i United e blenë 220 euro fanellën e Aguerros vetëm për ta shqyer - Bota Sot
Tifozi i United e blenë 220 euro fanellën e Aguerros vetëm për ta shqyer

Futboll

Tifozi i United e blenë 220 euro fanellën e Aguerros vetëm për ta shqyer

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 22:58
Pamje nga videoja

Urrejtja e tifozëve të Manchester United ndaj futbollistëve të Cityt ka arritur kulmin.

Në një ankand bamirësie ka dalë në shitje edhe fanella e nënshkruar nga sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguerro.

Një tifozë i United, Michael Cooney i habiti të gjithë kurë e bleu fanellën për 220 euro (200 funte) dhe në fund e shqeu atë.

Ai ka thënë se shkoi të kontriboj në këtë ankand dhe ishte gjëja e fundit që mund të blente.

“Unë gjithmonë shkoj në ankandet e bamirësisë dhe blej diçka. Kjo ishte gjëja e fundit në ankand kështu që unë pagova 200 funta për të.

“Unë jam një tifoz i madh i United dhe kam qenë blerës i biletave të sezonit gjatë gjithë jetës time, kështu që nuk kishte asnjë mënyrë në tokë që unë do ta merrja atë shtëpi me mua”.

“Në qoftë se kjo do të ishte një këmishë e United  që dikush e kishte shqyer atë, nuk do të kishte asnjë mënyrë që personi ta bënte atë sa isha unë gjallë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...