Ja sa do t’i paguaj UEFA klubet që kualifikohen në Champions League dhe Europa League - Bota Sot
Ja sa do t’i paguaj UEFA klubet që kualifikohen në Champions League dhe Europa League

Futboll

Ja sa do t’i paguaj UEFA klubet që kualifikohen në Champions League dhe Europa League

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 19:48
UEFA

UEFA ka konfirmuar se në  Ligën e Kampionëve këtë sezon do të paguajë 1.75 miliardë funte.

Manchester City, Liverpool, Chelsea dhe Tottenham do të marrin automatikisht 14 milionë funte pas arritjes në fazën e grupeve, skuadrat do të marrin 2.4 milionë funte për fitore dhe 800 000 funte në barazim në këtë fazë.

Çmimet e kualifikimeve:

Kualifikimi i fundit 16: 8.5 milionë funte

Kualifikimi Tremujor Final: 9.5 milionë funte

Kualifikimi Semi-Final: 11 milionë funte

Kualifikimi Final: 13.7 milionë funte

Fituesi i Ligës së Kampionëve: 3.5 milionë funte

Kupa kualifikuese e Super Cup: 3 milionë funte

Ndërsa në Europa Legue:

Kualifikimi në grupe: 2.5 milionë funte

Ndërsa për çdo fitore: 511 mijë funte .

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...