Diego Costa drejt rikthimit në Premier Ligë - Bota Sot
Diego Costa drejt rikthimit në Premier Ligë

Futboll

Diego Costa drejt rikthimit në Premier Ligë

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 00:23
Diego Costa

Sulmuesi i Diego Costa mund të kthehet në Premier League të Anglisë, ka raportuar të enjten “The Sun”.

Është vet lojtari që ka kërkuar largimin nga Atletico Madrid dhe siç raporton tabloidi anglez, Evertoni është i gatshëm të paguajë dëmshpërblim deri në 40 milionë euro për Costan.

Sulmuesi 30-vjeçar ka kontratë me Atleticon deri në vitin 2021, por nuk bën pjesë në planet e klubit për edicionin e ri.

Sulmuesi i Spanjës edicionin e kaluar në “La Liga” pati dy gola dhe dy asistime në 16 paraqitje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat