E kërkojnë të gjithë, flet agjenti: Ja ku do të luajë talenti i kampiontit francez - Bota Sot
E kërkojnë të gjithë, flet agjenti: Ja ku do të luajë talenti i kampiontit francez

Futboll

E kërkojnë të gjithë, flet agjenti: Ja ku do të luajë talenti i kampiontit francez

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 18:13
Mesfushori Nicolas Pepe

Mesfushori Nicolas Pepe është një nga futbollistët më të kërkuar këtë verë në merkato nga mjaft skuadra “big” në Europë. 24-vjeçari luan në Ligue 1 me skuadrën e Lille (ka një kontratë deri në vitin 2022), por me shumë gjasa ai do të transferohet diku sezonin e ri.

Menaxheri i tij, Samir Khiat, në një intervistë për “The Sun”, u shpreh në lidhje me të ardhmen e anësorit: “Gjithçka është ende e hapur, pasi Nicolas synon të firmosë me klubin e duhur për të. Nuk mund të them se cili ekip është favorit, pasi ka disa të tillë”.

PSG duket në “pole”, çka e konfirmon vetë menaxheri i Pepe: “Ka vetëm bisedime, shkëmbime idesh, por asnjë marrëveshje. Në fakt, kjo gjë po ndodh me disa klube. E rëndësishme për Nicolas është që ai të luajë titullar. Ai dëshiron të luajë sa më shpesh dhe të përmirësohet”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...