"Debuton" Interi i Contes: Blerja e re dhe sulmuesi i kthyer pas 9 huazimesh titullarë! - Bota Sot
"Debuton" Interi i Contes: Blerja e re dhe sulmuesi i kthyer pas 9 huazimesh titullarë!

Futboll

"Debuton" Interi i Contes: Blerja e re dhe sulmuesi i kthyer pas 9 huazimesh titullarë!

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 17:43
Stefano Sensi

Interi do të luajë pas pak ndaj Luganos miqësoren e parë zyrtare të sezonit, me në krye Antonio Conten, që për këtë test ka zgjedhur një formacion që do të zbresë në fushë me skemën e zakonshme të teknikut, 3-5-2, ndërsa debuton blerja e re, Stefano Sensi (i ardhur nga Sassuolo), që do të provohet përkrah Brozovic, ndërsa edhe Gagliardini do të jetë për të formuar treshen e mesfushës.

Sakaq, në sulm do të jenë Longo dhe Esposito, me Perisic dhe Candreva në krah. Longo, sakaq, sot është 27 vjeç dhe është kthyer në bazë pas 9 huazimesh. I rritur te Interi, deri tani ka luajtur me Espanyol, Verona, Vallecano, Cagliari, Frosinone, Girona, Tenerife, Huesca, Cremonese...

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar; 87 Candreva, 5 Gagliardini, 77 Brozovic, 12 Sensi, 44 Perisic; 70 Esposito, 21 Longo.

Në dispozicion: 27 Padelli, 46 Berni, 13 Ranoçhia, 15 Joao Mario, 19 Lazaro, 20 Borja Valero, 29 Dalbert, 73 Agoumé, 96 Ntube, 98 Pirola, 99 Vergani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...